Zakończyliśmy zajęcia dla niepełnosprawnych w sezonie 2019/20

W niedzielę 21 czerwca oficjalnie zakończyliśmy sezon zajęć dla dzieci z orzeczeniem o niepełnosprawności pn. "Piłka dla wszystkich". Kilkudziesięciu uczestników zajęć sportowych organizowanych przez Barca Academy Warszawa stawiło się w naszym Centrum Piłkarskim ze swoimi bliskimi. Zakończeniu sezonu, mimo kiepskiej pogody, towarzyszyła znakomita atmosfera.

Uczestnicy cotygodniowych zajęć zebrali się w niedzielne popołudnie przy Fleminga, by świętować zakończenie sezonu i odebrać certyfikaty uczestnictwa w trwającym od zimy bezpłatnym projekcie. Nie zabrakło też poczęstunku oraz słodkich upominków.


Kilkadziesiąt dzieci z orzeczeniem o niepełnosprawności ruchowej bądź intelektualnej miało okazję przez kilka miesięcy uczęszczać na prowadzone przez specjalistów zajęcia ruchowe. Plany co prawda pokrzyżowała pandemia i jednostek odbyło się mniej, niż zakładano, ale niedzielnemu zakończeniu mimo to towarzyszyły uśmiechy i ogromna satysfakcja rodziców. Dzieci, oprócz możliwości aktywnego spędzania wolnego czasu, zostały przez klub wyposażone w oficjalne stroje Barca Academy firmy NIKE czy potrzebny do zajęć sprzęt.

Akademia Barcelony planuje kontynuację zajęć od września i już teraz zaprasza kolejnych chętnych. Zapowiedziano już także rozbudowanie obecnej formy zajęć i poszerzenie jej o konsultacje ze specjalistami dla rodziców. Więcej szczegółów zostanie opublikowanych bliżej terminu wznowienia treningów. Zapisy dla osób, które chciałyby dołączyć do projektu "Piłka dla wszystkich" dostępne są TUTAJ.


Fot. Tomasz Brusikiewicz

Patronat

          

 

   


Partnerzy