Ruszyły zajęcia dla niepełnosprawnych!

Kilkadziesiąt dzieci z orzeczeniem o niepełnosprawności ruchowej i intelektualnej ma okazję trenować piłkę nożną w Barca Academy Warszawa! W marcu akademia Barcelony wystartowała z bezpłatnym projektem "Piłka dla wszystkich".

Uśmiechnięte dzieci, zadowoleni rodzice, trening dopasowany pod kątem różnych typów niepełnosprawności. Wraz z początkiem marca ruszyły zajęcia "Piłka dla wszystkich". Sesje treningowe trwają godzinę, a dziećmi zajmują się trenerzy-specjaliści i fizjoterapeuta.

Treningi kładą nacisk na podstawową sprawność ruchową, a przede wszystkim na integrację i frajdę młodych fanów aktywności fizycznej, którzy nie zważając na utrudnienia potrafią w pełni zaangażować się w ćwiczenia. Dzieci podzielone są na dwie oddzielne grupy godzinowe, tak, by treningi odbywały się w jak najbardziej komfortowych warunkach. Uczestnicy otrzymali już oficjalne stroje Barca Academy firmy NIKE.

Zajęcia marcowe miały miejsce przy Fleminga 2 w hali pneumatycznej, czyli pod tzw. balonem, ale wraz z nadejściem wiosny dzieci rozpoczną treningi na świeżym powietrzu.

Zapisy na darmowe zajęcia dla chłopców i dziewczynek w wieku 6-12 lat możliwe są TUTAJ.

Patronat

          

 

   


Partnerzy