MISTRZYNIE BIAŁOŁĘKI WYŁONIONE!

Gracja, połączona z rywalizacją, piłka nożna w pięknym stylu, elegancja i piękne gole to słowa, które równie dobrze pasują do opisu meczów FC Barcelony jak i 51 Warszawskiej Olimpiady Młodzieży.

Mistrzostwa Białołęki szkół podstawowych w mini piłce nożnej dziewcząt, które odbyły się na obiektach FCBEscola Varsovia przy Fleminga 2 dostarczyły mnóstwo pozytywnych emocji i zostaną zapamiętane przez wszystkie uczestniczki i organizatorów jeszcze przez długi czas. W zawodach rywalizowały dziewczynki urodzone w 2005 roku i młodsze.

We wtorek i środę wyłoniono najlepszą szkołę, która przez najbliższe 12 miesięcy będzie mogła szczycić się mianem Mistrzów Białołęki. SP nr 342, bo o niej mowa, na ten tytuł bez wątpienia zasłużyła, pokonując w wielkim finale drużynę SP 154. Ostatnie miejsce na podium zajęła SP 344, spychając z niego SP 257. Na pocieszenie szkoła, która zajęła najgorsze miejsce dla sportowców miała w swoich szeregach świetną bramkarkę, która została bramkarzem turnieju, a została nią Julia Waszkowska. Z kolei, jak przystało na zwycięską drużynę, do trofeum poprowadziła ją Natalia Jodłowska, super ? strzelec, która z 16 golami została królową strzelców Mistrzostw. Nagrody wręczył Pan Roman Stachurski, Naczelnik Wydziału Sportu i Rekreacji Dzielnicy Białołęka.

SP 342 będzie reprezentować Białołękę w Mistrzostwach Warszawy, w maju tego roku, a my już teraz życzymy drużynie i jej trenerowi powodzenia! Organizatorzy, czyli Urząd Dzielnicy Białołęka i FCBarcelona Escola Varsovia dziękują wszystkim uczestnikom i mocno trzymają kciuki za zwycięstwo ?naszej? drużyny w kolejnym etapie.

Opisywane wydarzenie przywołuje na samą myśl o nim wiele pozytywnych emocji, ponieważ bardzo popularna piłka nożna przyciąga nie tylko chłopców, ale także bardzo utalentowane dziewczynki.

Liczymy, że coraz więcej dziewczynek będzie rozwijało się sportowo, szczególnie na Białołęce, gdzie są do tego doskonałe warunki, ponieważ FCBEscola Varsovia przy Fleminga 2 od listopada zeszłego roku uruchomiła szkolenie również dla dziewczynek ze szkół podstawowych. Gorąco zachęcamy do zapisania się do tej profesjonalnej Akademii (www.fcbgirls.fcbescola.pl), a Białołęka nie będzie miała sobie równych w warszawskiej, a może nawet polskiej piłce nożnej!

Patronat

          

 

   


Partnerzy