Festiwal sportu - Dzień Wiosny

Dnia 24.03.2018 r. na naszych obiektach przy ul. Fleminga 2, odbył się pierwszy z cyklu czterech Festiwali Sportu organizowanych wspólnie z Ministerstwem Sportu i Turystyki.

Przywitaliśmy wiosnę w kilkaset osób, organizując przez cały dzień turnieje i zajęcia dla dzieci i dorosłych w różnym wieku.

Przyjechały do nas dzieci z Domu Dziecka nr 9 w Warszawie i Domu Dziecka Zgromadzenia Sióstr Franciszkanek Rodziny Maryi w Warszawie, dla których zorganizowaliśmy specjalne, piłkarskie zajęcia.

Dopisali również nasi wychowankowie w wieku od 6 do 12 lat, którzy rozegrali "turniej trenerów" FC Barcelona Escola Varsovia.

Zorganizowaliśmy także zajęcia piłkarskie dla dzieci w wieku 3-5 lat, a wszyscy chętni mogli bawić się i skakać na specjalnie przygotowanych do tego dmuchańcach.

Wspólny dzień ze sportem to nie tylko ćwiczenia fizyczne, ale też wiedza. Wszyscy obecni mogli skorzystać z fachowej wiedzy naszej Kliniki Sportu, która tego dnia przeprowadzała wykłady dotyczące zdrowego żywienia. Każdy uczestnik otrzymał stosowne materiały, które mamy nadzieję, utrwalą zdobyte w sobotę informacje.

Również w Klinice Sportu każdy chętny mógł sprawdzić moc swoich nóg, w specjalistycznym teście na silę kończyn dolnych.

Na zakończenie tego ciekawego dnia najstarsi uczestnicy dnia sportu rozegrali turniej, w którym zwyciężyła drużyna połączonych sił Tarchomina i Białołęki.

Cieszymy się, że mogliśmy zorganizować to wydarzenie, przy wsparciu Ministerstwa Sportu i Turystyki. Od dziś zaczynamy przygotowania do kolejnego Dnia Sportu, który odbędzie się już 10 czerwca, a tematem przewodnim będzie oczywiście Dzień Dziecka.

Już dziś serdecznie zapraszamy!
Patronat

          

 

   


Partnerzy