VI edycja Międzynarodowego Turnieju Piłki Nożnej Białe Orły CUP za nami!

W dniach 27-28.05.2017 na obiektach Centrum Piłkarskiego FCBEV w Warszawie odbyła się V edycja Międzynarodowego Turnieju Piłki Nożnej Białe Orły CUP. W 3 kategoriach wiekowych rywalizowały 24 zespoły z Polski i zagranicy. Udział w rozgrywkach wzięło ponad 300 zawodników z całej Europy. Rozgrywki przebiegły na najwyższym poziomie organizacyjnym i sportowym. Atmosferę wielkiego widowiska stworzyło ponad 2000 kibiców z Polski, Ukrainy i Litwy.

Młodzi piłkarze poza współzawodnictwem na boisku zwiedzili także m. st. Warszawa oraz Stadion Narodowy, a dla trenerów po pierwszym dniu rozgrywek odbyła się konferencja szkoleniowa, podczas której wymienione zostały doświadczenia dotyczące szkolenia dzieci i młodzieży.

Turniej był współfinansowany przez Biuro Sportu i Rekreacji m.st. Warszawa oraz Ministerstwo Sportu i Turystyki.

Szczególne podziękowania należą się partnerom imprezy, firmom: DENON, TEAMGOL, OCHRONA GOT, ELE TAXI oraz Fit4You.

Dziękujemy również kierownictwu i pracownikom Komisariatu Policji Warszawa-Białołęka za obecność oraz patrolowanie okolicy turnieju.

We wszystkich meczach zawodnicy pokazali niesamowitą wolę walki i pełne zaangażowanie, a mecze obfitowały w wiele pięknych goli. Rywalizacja przebiegała jednak w duchu sportowej rywalizacji i wzajemnego szacunku.

Zwycięzcy Międzynarodowego Turnieju Piłki Nożnej Białe Orły CUP 2017:

Kategoria 2006

1. Escola Varsovia

2. KS FFA Warszawa

3. FCBEscola Varsovia

4. Wisła Płock

5. UKS Varsovia

6. MKS Polonia Warszawa

7. AP 21 Kraków

8. UKS Białe Orły Warszawa

Wyróżnienia indywidualne

  • Najlepszy zawodnik: Eryk Grzywacz (Escola Varsovia)
  • Najlepszy bramkarz: Kacper Orlicki (Escola Varsovia)
  • Najlepszy strzelec: Kacper Tomaszewski (Wisła Płock)

Kategoria 2007

1. Escola Varsovia

2. Legia Warszawa

3. Juventus Academy Bydgoszcz

4. FCBEscola Varsovia

5. Wisła Płock

6. UKS Białe Orły Warszawa

7. Górnik Łęczna

8. Dolcan Ząbki

Wyróżnienia indywidualne

  • Najlepszy zawodnik: Leon Ziętek (Escola Varsovia)
  • Najlepszy bramkarz: Oskar Klat (Wisła Płock)
  • Najlepszy strzelec: Michał Korba (Escola Varsovia)

Kategoria 2008

1. Legia Warszawa

2. Karpaty Lwów

3. Escola Varsovia

4. SEMP Ursynów

5. Juventus Academy Bydgoszcz

6. UKS Białe Orły Warszawa

7. AP 21 Kraków

8. FM "Ataka"

Wyróżnienia indywidualne

  • Najlepszy zawodnik: Norbert Merchel (Legia Warszawa)
  • Najlepszy bramkarz: Bahlai Rostyslan (Karpaty Lwów)
  • Najlepszy strzelec: Patryk Paterek (FCBEscola Varsovia)

Wypowiedzi trenerów i zawodników zespołów uczestniczących w turnieju:

"Ludzie w naszym hotelu są niezwykle przyjaźni i gościnni. Jeśli chodzi o turniej to jest dokładnie tak samo. Po prostu wszyscy są mili. Cieszymy się mając okazję do zdobywania nowych doświadczeń. Wiele razy byliśmy na turniejach w Polsce. Zawsze była wspaniale i to właśnie stało się czynnikiem decydującym o naszym udziale podczas Białe Orły CUP. Jak na razie rozegraliśmy jeden mecz I jeśli taki poziom dalej się utrzyma to nie będzie łatwo. Uważam jednak, że to bardzo dobrze, aby chłopcy sprawdzili się w różnych sytuacjach. Będzie to dla nich wyzwanie."

Trener drużyny Karpaty Lwów


"Bardzo dobra organizacja turnieju oraz poziom rozgrywek. Jesteśmy szczęśliwi, że możemy brać udział w Białe Orły CUP po raz pierwszy. Jest to dla nas niesamowite przeżycie, ponieważ jeszcze nigdy nie graliśmy poza Litwą. Poza turniejem zwiedzaliśmy trochę miasto i bardzo nam się podobało, szczególnie centrum Warszawy. Co więcej Polacy są bardzo przyjaźnie nastawieni do nas."

Trener drużyny FM "Ataka" Tomas Milasius


"Mam tą przyjemność pierwszy raz uczestniczyć w turnieju Białe Orły CUP. Obsada turnieju bardzo nam się podoba i myślę, że bardzo się postaraliście. Super, że są drużyny z zagranicy. Fajnie, że są największe akademie takie jak Legia Warszawa. Rywalizacja jest frajdą dla chłopców, ale też myślę, że dobrym sprawdzianem. To jest dopiero początek turnieju, ale czujemy się fajnie. Chłopcy są szczęśliwi! Myślę, że to rozpoczęcie turnieju było fajnym przeżyciem dla tych maluchów. Czekamy na pierwszy mecz i nastawiamy się optymistycznie."

Michał Szulkowski Dolcanu Ząbki


"Gramy z najlepszymi i bardzo nas cieszy ze możemy rywalizować z zespołami z zagranicy. Takiej możliwości nie mamy na co dzień występując w ligach mazowieckich, więc jest to dla chłopców wielka przygoda."

Patryk Ostrowski z Białych Orłów

Patronat

          

 

   


Partnerzy