Podusmowanie Turnieju Zimowego FCBEscola Varsovia - rocznik 2007

W ostatnią niedzielę byliśmy świadkami zmagań młodych zawodników z najlepszych akademii piłkarskich w Polsce z roczników 2007 o puchar FCBEscola Varsovia. W turnieju wzięły udział, oprócz drużyny gospodarzy, zespoły Lecha Poznań, dwie drużyny Escola Varsovia, Akademia Piłkarska Reissa, Akademia Mistrzów Cracovia, Jagiellonia Białystok, Dolcan Ząbki, UKS Białe Orły Warszawa, Górnik Łęczna oraz Motor Lublin.

Faza grupowa była bardzo wyrównana i do ostatniego meczu trwała walka o awans do strefy medalowej. 3 miejsce zajęła drużyna Escola Varsovia II pokonując, po bardzo emocjonującym i obfitującym w bramki meczu, drużynę Akademii Piłkarskiej Reissa 4:3.

Wielki finał rozegrał się pomiędzy drużynami Lecha Poznań oraz Escola Varsovia I. Zwyciężyła drużyna Kolejorza 0:3. Mecz okazał się fantastycznym sportowym widowiskiem, który mimo wyraźnego zwycięstwa zespołu z Wielkopolski, trzymał do końca w napięciu.

Klasyfikacja końcowa

1. Lech Poznań
  2. Escola Varsovia I
  3. Escola Varsovia II