Inauguracja sezonu 2012/2013

W niedzielę 9 września 2012 r., w gościnnych progach Wyższej Szkoły Menadżerskiej, odbyła się uroczysta inauguracja kolejnego - drugiego już  - roku pracy FCB Escola Varsovia.

Tak znamienite wydarzenie zgromadziło ponad 700 zawodników i rodziców, a także osoby sympatyzujące oraz wspierające FCBEV. Wśród gości honorowych mieliśmy przyjemność powitać między innymi Senatora RP Pana Marka Borowskiego, Burmistrza Dzielnicy Białołęka Pana Jacka Kaznowskiego oraz Dyrektora Sportowego PZPN Pana Jerzego Engela. Było nam niezmiernie miło usłyszeć, jak każdy z wyżej wymienionych w krótkim wystąpieniu doceniał wartości i jakość jaką wniosła ze sobą FCB poprzez naszą Escolę.

Obecni byli również liczni przedstawiciele mediów. Obok naszego partnera medialnego Canal+ można było zauważyć ekipę TVP3 oraz wielu dziennikarzy prasowych i popularnych rozgłośni radiowych.

Licznych sponsorów FCBEV reprezentowali na sali przedstawiciele takich firm jak: Grodno, Generali i NIKE.

Uroczystość oficjalnie otworzył Honorowy Prezes i Założyciel Szkoły Pan Wiesław Wilczyński. W swoim wystąpieniu zawarł krótkie podsumowanie poprzedniego roku pracy, przedstawił nasze sukcesy na turniejach w Hiszpanii i Portugalii, a osiągnięte tam wyniki uznał za najlepszy dowód wysokiej efektywności zajęć szkoleniowych w FCBEV. Jednocześnie zaznaczył, że jakość naszej pracy wyraża się również w aspektach poza sportowych, gdyż program FCBEV to nie tylko najwyższy poziom szkolenia piłkarskiego ale również kształtowanie osobowości, właściwych nawyków i umiejętności współżycia z innymi ludźmi. Wszystko to spowodowało, że nasi zawodnicy wyróżniają się na tle swoich rówieśników wysokim poziomem kultury osobistej.

Dyrektor Techniczny Pan Carlos Alos przedstawił strukturę sportową FCBEscoli oraz zaprezentował składowe systemu szkolenia zgodnie z założeniami FCB. Dzięki temu każdy po raz kolejny przekonał się jak wielkim i szeroko zakrojonym projektem jest FCBEV. Podkreślił, że naszym celem jest oddziaływanie na młodego zawodnika na każdej płaszczyźnie. Tak sportowej jak i intelektualnej, mentalnej i społecznej.

Kolejny rok funkcjonowania Escoli, to kolejny rok jej dynamicznego rozwoju. W tym roku oddaliśmy do dyspozycji naszych uczniów kolejne projekty ? w tym możliwość uczenia się języka hiszpańskiego dla naszych uczniów. Organizacja tych zajęć zakłada przeprowadzenie lekcji bezpośrednio przed lub po treningu piłkarskim.

Zaprezentowano nową strukturę organizacyjną, w ramach której przedstawiono Koordynatorów Regionalnych, Koordynatorów Centrów oraz poszczególnych Trenerów.

Ostatnim - pięknym i symbolicznym - akcentem uroczystości inauguracji II-go roku pracy było wręczenie naszym nowym uczniom Certyfikatów Szkolenia w systemie FCB. Każdy z nowych zawodników był proszony o wejście na scenę i w obliczu licznie zebranej publiczności osobiście z rąk trenera odbierał tę jakże cenną pamiątkę. Była to najbardziej emocjonalna część uroczystości. Rozentuzjazmowane twarze, przejętych młodych zawodników z miejsca budziły sympatię. Cała uroczystość po raz kolejny potwierdziła wysoki poziom zainteresowania jaki od początku towarzyszy FCBEV. Jednocześnie po raz kolejny dała nam odczuć jak pozytywnie jest odbierana nasza praca. Jesteśmy przekonani, że kolejny rok działalności FCBEscola przyniesie wielu niesamowitych wrażeń zarówno naszym uczniom, jak i ich rodzinom.