Podsumowanie pierwszego roku działalności

Dużymi krokami zbliżają się wakacje, a to znak, że powoli dobiega końca rok szkoleniowy w FCB Escola Varsovia. Rok niezwykle ważny i niewątpliwie udany dla funkcjonowania pierwszej w Europie poza Katalonią młodzieżowej szkoły piłkarskiej pod patronatem słynnej FC Barcelony.

W minionym tygodniu w każdym z czterech Centrów odbyły się spotkania Zarządu Escoli z rodzicami trenujących zawodników. Udział w nich wzięli: Wiesław Wilczyński - pomysłodawca oraz honorowy Prezes FCB Escoli Varsovia, a także Witold M. Miller - Dyrektor Organizacyjny, Carlos Alos - Dyrektor Techniczny oraz Koordynatorzy poszczególnych Centrów.

Na Bemowie, Pradze, Tarchominie i Ursynowie w sumie udział wzięło ponad 400 osób.

Głównym celem spotkań było podsumowanie działalności szkoły w minionym sezonie 2011/2012 oraz przedstawienie struktury szkolenia, planów na najbliższy rok. Omówiono także sytuację finansową w szkole oraz zaprezentowano nowych sponsorów.

W przyszłym roku, tak jak i w tym szkolenie w FCBEV, będzie odbywało się w czterech klasach. Najmłodsza klasa C (rocznik 2005/2006), będzie składała się z czterech 12 osobowych grup, tak samo klasa B (rocznik 2003/2004). W skład Klasy A (rocznik 2001/2002) wejdą dwie 12 osobowe grupy, zaś najstarsza w szkole klasa D (rocznik 2000) będzie składała się z 12 zawodników.

Od nowego roku tworzymy nowe możliwości edukacyjne dla wszystkich chętnych uczniów, poprzez organizację nauki języka hiszpańskiego od nowego semestru.

Na prośbę rodziców uczniów z rocznika 1999, którzy w tym roku zakończyli treningi w FCB Escola Varsovia, zdecydowaliśmy się utworzyć nowy zespół dla gimnazjalistów - Escola Varsovia. Drużyna będzie trenowała pod okiem trenera z Hiszpanii, w duchu filozofii barcelońskiej.

Od przyszłego sezonu będzie obowiązywał zakaz gry w innych klubach. Jesteśmy przekonani, że wpłynie to korzystnie na prawidłowy rozwój naszych zawodników. Mieszanie myśli i filozofii szkoleniowej, a także zbytnie obciążanie organizmu grą w dodatkowym klubie przyczynia się do częstych kontuzji, a tym samym zaburza prawidłowy rozwój piłkarski młodego zawodnika.

W okresie wakacyjnym lipiec / sierpień, czesne będzie wynosić 100 zł miesięcznie i zostanie wykorzystane na pokrycie wydatków działalności bieżącej w FCBEV. W przyszłym roku nieznacznie podniesiona zostanie miesięczna składka treningowa, która będzie wynosiła 230 zł. Celem podniesienia czesnego jest zrównoważenie budżetu, ponieważ nie udało się w tym roku pozyskać spodziewanych środków finansowych od sponsorów. Oczywiście zawodnicy gorzej sytuowani materialnie będą mogli ubiegać się o stypendium i zwolnienie z opłat.

Na spotkaniach omówiliśmy także organizację zgrupowań letnich i zimowych pod nazwą "FCBCamp" oraz rywalizację w ligach wewnętrznych i współpracę z Akademią Wychowania Fizycznego, polegającą na asystowaniu podczas treningów i sędziowaniu ligi wewnętrznej.

Jesteśmy bardzo zadowoleni ze współpracy z Państwem w minionym roku szkolnym. Tak, jak wspólnie w doskonałych nastrojach rozpoczynaliśmy naszą współpracę w zeszłym roku, tak i teraz mamy wiele powodów do zadowolenia. Cieszyć mogą nasze osiągnięcia na arenie międzynarodowej oraz ogólnopolskiej. Wyniki w pierwszym turnieju w Barcelonie świadczą o tym, że nasi chłopcy są równie uzdolnieni jak i ich rówieśnicy z?innych krajów. Także konfrontacja z zespołami z Warszawy i okolic napawa dużym optymizmem na przyszłość. Trenerzy często słyszą, że zauważacie Państwo postępy Waszych pociech od momentu uczestnictwa w naszej Szkole.

Dużą wagę przykładamy do ocen ankiet badających poziom zadowolenia z naszej pracy. Wysoko oceniony system szkolenia, a także sportowa i wychowawcza praca naszych trenerów świadczy o tym, że zmierzamy w dobrym kierunku. Dlatego tak ważne są dla nas liczne projekty społeczne, które organizujemy, a w których nasi zawodnicy biorąc udział pomagają i dostarczają wiele radości dzieciom z Domów Dziecka czy osobom potrzebującym. Z uzyskanych od Państwa odpowiedzi wynika, że istotnym elementem, który musimy poprawić w przyszłym roku jest komunikacja. Zmianę tego stanu chcemy wprowadzić poprzez lepszy kontakt z trenerami, uruchomienie dodatkowej strony internetowej do przekazywania informacji wewnętrznych oraz organizację częstszych spotkań z rodzicami - co najmniej kilka razy w roku.

Jesteśmy przekonani, że Państwa pociechy z roku na rok będą podnosiły swoje umiejętności piłkarskie, stając się coraz lepszymi zawodnikami, sumiennymi uczniami, wyrastając na wartościowych ludzi.

Dziękujemy za zrozumienie, wsparcie i chęć pomocy w trudnych chwilach na przełomie roku. Teraz okoliczności zdecydowanie zmieniły się na korzyść i o początkowych kłopotach możemy już zapomnieć.

Zakończenie roku szkolnego w FCBEV planowane jest na najbliższy weekend 23-24.06.2012. Wówczas odbędą się okolicznościowe pikniki w Centrach. Początek nowego roku nastąpi 06.09.2012, a pierwsza kolejka w lidze wewnętrznej ruszy w dniach 15-16.09.2012.

Ze sportowym pozdrowieniem,
Zarząd FCB Escola Varsovia

Patronat

          

 

   


Partnerzy