Najnowszy transfer polskiej szkoły FC Barcelona

FCB Escola Varsovia zatrudniła nowego Dyrektora Sportowego. Został nim były piłkarz Pau López Mesquida, który od 1 lutego 2015 roku zastąpił na tym stanowisku Carlosa Alosa. Ten transfer wzmocni największą szkołę FC Barcelona na świecie, która od kilku lat szlifuje największe polskie talenty.

Pau López Mesquida jest związany z piłką nożną właściwie od urodzenia, ponieważ już w wieku 5 lat rozpoczął swoją karierę piłkarską. Przez kilkanaście lat reprezentował barwy młodzieżowych drużyn klubu RDC Mallorca i miał okazję mierzyć się w turniejach dla najzdolniejszych juniorów z późniejszymi wielkimi gwiazdami Barcelony, takimi jak Gerard Pique. W wieku 26 lat zdecydował się zawiesić buty na kołku i zająć szkoleniem młodzieży.

- Nie waham się powiedzieć, że piłka nożna jest miłością mojego życia. Już od najmłodszych lat chciałem zostać gwiazdą światowego futbolu i strzelać bramki na takich stadionach jak Camp Nou. Podobną pasję zobaczyłem w oczach dzieciaków już podczas mojego pierwszego treningu w FCB Escola Varsovia. To prawdziwy zaszczyt być tu w Polsce i współpracować z tak utalentowanymi młodymi ludźmi. Kto wie, może pośród nich biega przyszły Leo Messi, który zawojuje piłkarski świat? - mówi Pau López Mesquida, nowy Dyrektor Sportowy FCB Escola Varsovia.

Nowy Dyrektor Sportowy jest związany z FC Barceloną od 2012 roku. Na początku pracował jako trener, jednak z czasem jego zaangażowanie zaowocowało objęciem stanowiska koordynatora międzynarodowych projektów FCB Escola Varsovia. Pau López Mesquida ukończył studia wychowania fizycznego na Uniwersytecie w Barcelonie i jest trenerem klasy UEFA A.

FCB Escola Varsovia jest największą na świecie szkołą dla dzieci klubu FC Barcelona. Nowy Dyrektor Sportowy będzie odpowiadał za rozwój projektu i wprowadzanie standardów treningowych stosowanych w katalońskim klubie. Były Dyrektor Sportowy Carlos Alos będzie z kolei pełnił funkcję dyrektora sportowego w projekcie Escola Varsovia.